2024 Spring Standings

Congratulations to the York Barbell Trash Pandas for being the regular season champions. On to the Playoffs!!

 

    Wins Losses Ties Points RF RA
1

York Barbell Trash Pandas

11 1 1 34

121

45

2

Moose Ironbirds

11 2 0 33

101

62

3 Harbour House Crabs 6 6 1 19 92 58
4

The Spot Hometown Deli Iron Pigs

6

7

0 18

72

76

5

Leo Kob Co. Inc. Rattlers

3

10

0 9

82

158

6

Lancaster Jr. Barnstormers 

1

12 0 3

61

145

2024 Spring Schedule - 10u

Please note: There may be 10u games played on other fields that are not on this schedule. All games on this schedule will be played at Wenger Field unless otherwise noted. 

  Date Time Away Team Home Team Score
Monday 4/8 6:00 Iron Pigs Ironbirds 4-6
Tuesday 4/9 6:00 Rattlers Barnstormers 11-12
Wednesday 4/10 6:00 Crabs Trash Pandas 5-6
Friday 4/12 6:00 Trash Pandas Iron Pigs 9-2
Saturday 4/13 12:00 Barnstormers Ironbirds 2-11
Monday 4/15 6:00 Rattlers Iron Pigs 2-12
Tuesday 4/16 6:00 Ironbirds Crabs 9-6
Wednesday 4/17 6:00 Trash Pandas Rattlers 17-6
Thursday 4/18 6:00 Iron Pigs Barnstormers 9-5
Fridat 4/19 6:00 Ironbirds Trash Pandas 5-3
Friday 4/19 6:00 Hempfield 12u Orioles  
Monday 4/22 6:00 Crabs Barnstormers 11-0
Tuesday 4/23 6:00 Ironbirds Rattlers 16-5
Wednesday 4/24 6:00 Iron Pigs Crabs 6-3
Thursday 4/25 6:00 LS 12u Dodgers  
Friday 4/26 6:00 Ironbirds Trash Pandas 1-11
Saturday 4/27 12:00 8u Rec Tournament  
Saturday 4/27 2:00      
Sunday 4/28 4:00      
Monday 4/29 6:00 Barnstormers Trash Pandas 1-11
Tuesday 4/30 6:00 Ironbirds Iron Pigs 5-3
Tuesday 4/30 6:00 Rattlers Crabs 1-11
Thursday 5/2 6:00 Solanco 12u Orioles  
Friday 5/3 6:00 Trash Pandas Crabs 8-8
Saturday 5/4 12:00 Barnstormers Rattlers 11-12
Monday 5/6 6:00 Iron Pigs Trash Pandas 1-3
Tuesday 5/7 6:00 Barnstormers Ironbirds 8-14
Wednesday 5/8 6:00 Solanco 12u Dodgers  
Thursday 5/9 6:00 Crabs Rattlers 13-11
Friday 5/10 6:00 Barnstormers Iron Pigs 2-12
Saturday 5/11 12:00 10u Rec Tournament  
Saturday 5/11 2:00      
Sunday 5/12 6:00      
Monday 5/13 6:00 Rattlers Trash Pandas 5-15
Tuesday 5/14 6:00 Crabs Ironbirds 1-2
Wednesday 5/15 6:00 Iron Pigs Rattlers 7-10
Thursday 5/16 6:00 Ephrata 12u Orioles  
Saturday 5/18 12:00 Mid Season  
Saturday 5/18 2:00      
Sunday 5/19 2:00 Challenger    
Sunday 5/19 4:00 Challenger    
Monday 5/20 6:00 Crabs Barnstormers 9-3
Tuesday 5/21 6:00 CV 12u Orioles  
Wednesday 5/22 6:00 Cocalico 12u Dodgers  
Thursday 5/23 6:00 Trash Pandas Ironbirds 10-2
Friday 5/24 6:00 Crabs Iron Pigs 10-0
Saturday 5/25 12:00 Ironbirds Rattlers 11-4
Saturday 5/25 2:00 Trash Pandas Barnstormers 16-6
Wednesday 5/29 6:00 Penn Manor 12u Dodgers  
Thursday 5/30 6:00 Trash Pandas Crabs 4-2
Thursday 5/30 6:00 Rattlers Barnstormers 9-2
Saturday 6/1 12:00 Trash Pandas Iron Pigs 8-1
Saturday 6/1 2:00 Rattlers Crabs 2-12
Monday 6/3 6:00 8u Playoff  
Tuesday 6/4 6:00 Ironbirds Crabs 6-2
Tuesday 6/4 6:00 Iron Pigs Barnstormers 7-5
Wednesday 6/5 6:00 Garden Spot 12u Orioles  
Thursday 6/6 6:00 Barnstormers Ironbirds 3-13
Thursday 6/6 6:00 Iron Pigs Rattlers 9-8
Friday 6/7 6:00 8u Championship  
Saturday 6/8 12pm P1 Rattlers v Pigs 5-3
Saturday 6/8 2pm P2 Barnstormers v Crabs 2-5
Tuesday 6/11 6:00 Manheim Twp 12u Orioles  
Tuesday 6/11 6:00

10u Playoffs 

P3 Rattlers v Pandas 

P4 Crabs v Iron Birds



1-10

9-3

 

Wednesday 6/12 6:00 Manheim 12u Dodgers  
Thursday 6/13 6:00

10u Championship

Crabs v Trash Pandas

Wenger

 

Friday 6/14 6:00 Manheim Twp 12u Dodgers  
         

8u 2024 EBC All Stars

Congrats to all that were selected this year. Good luck in the tournaments season.